Rpg-World
Bun venit pe Rpg-World!

- Pe acest forum oricine se poate inscrie.(Chiar daca nu este fan Rpg avem Categorie Off-Topic pentru ei)
- Pentru a va putea creea un caracter trebuie sa urmati pasii urmatori:
1. Inregistrati-va si Logati-va
2. Alegetiva un Rpg din cele sase pe care le avem !click aici! (caractere puteti sa creeati pe fiecare) si urmatii Exemplu Creare Caracter!

Inainte de a posta va rugam cititi Regulile Forumului cat si Regulile Rpg-urilor!!!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Rpg-World
Bun venit pe Rpg-World!

- Pe acest forum oricine se poate inscrie.(Chiar daca nu este fan Rpg avem Categorie Off-Topic pentru ei)
- Pentru a va putea creea un caracter trebuie sa urmati pasii urmatori:
1. Inregistrati-va si Logati-va
2. Alegetiva un Rpg din cele sase pe care le avem !click aici! (caractere puteti sa creeati pe fiecare) si urmatii Exemplu Creare Caracter!

Inainte de a posta va rugam cititi Regulile Forumului cat si Regulile Rpg-urilor!!!
Rpg-World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sunteti de acord cu dublarea filmelor?

2 participanți

In jos

Sunteti de acord cu dublarea filmelor?  Empty Sunteti de acord cu dublarea filmelor?

Mesaj Scris de Sanara Sam Mai 07, 2011 3:30 am

Sunteti de acord cu dublarea tuturor filmelor in romana? Eu sunt PRO LEGII deoarece aceasta m-ar ajuta sa vad mai bine filmele si sa nu ma mai concentrez la subtitrare astfel pierzand multe amanunte din film. Cat despre cat prostie vad imi vine rau. Au initiat unii petitie impotriva acestei legi, care e o lege buna. Eu sper sa se aprobe legea. Abia as vedea mai bine filmele. Unii zic ca au invatat engleza de la tv datorita subtitrarii. Hai ca asta e culmea. 1. Engleza au invatat-o de la programe cum ar fi Cartoon Network are vorbea exclusiv in englza si nici nu traducea. Nici subtitrare si nici dublare. in plus la varsta mica asimilezi mult mai usor o limba straina. Deci nu cred ca dublarea creeaza vreun dezavantaj. 2. Mai sunt fitosi care vor sa aua ei ocea originala a actorilor. Pai sa se dica la Cinema daca au fite. Daca au fite au si bani.
Dublarea ar creea un avantaj prin largirea publicului adica si cei care inca nu ai invatat a citeasca se pot uita la filme.

Ca sa fiu democratic si impartial, ofer aici cele 2 petitii. Fiecare isi voteaza parerea:

http://www.petitieonline.ro/petitie/pentru_legea_dublarii_filmelor_in_limba_romana-p08028049.html

http://www.petitieonline.ro/petitie/stop_legii_dublarii_filmelor_victor_socaciu-p56028047.html
Sanara
Sanara
Rpg PlayeR
Rpg PlayeR

Mesaje : 75
Puncte : 4881
Data de inscriere : 18/04/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Sunteti de acord cu dublarea filmelor?  Empty Re: Sunteti de acord cu dublarea filmelor?

Mesaj Scris de ..::||Shin||::.. Joi Iun 16, 2011 3:07 am

Sondaj facut aiurea --> Cosul de gunoi.
..::||Shin||::..
..::||Shin||::..
~Owner~
~Owner~

Mesaje : 4049
Puncte : 9052
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum